Sakız Lekesi

sakiz-lekesi.jpg

HALIDAKİ SAKIZ LEKESİ NASIL ÇIKAR?
 

 

Çiğnendikten sonra çöpe atılmamış olan bir sakızı evinizde ki halıya yapışmış halde görmek en istenmeyecek durumlardan birisidir.
Böyle sıkıcı durumlar karşısında, halınızdaki sakız lekeleri için aşağıda uygulamalı olarak açıklanan sakız lekesi çıkarma tavsiyelerimizden faydalanabilirsiniz. Eğer uğraşmak istemiyorsanız Eskişehir Emir Halı Yıkama Fabrikası bir telefon uzağınızda...


 

Halılarınızın çeşidine göre farklı elyaf çeşitleri ve boyalar kullanılmaktadır. Sakız lekesini çıkarmaya çalışmak bazı riskleri de taşımaktadır, bu sebeple aşağıda yer alan işlemleri uygulamak halınızda görüntü açısından bazı istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Burada verdiğimiz tüm bilgiler yardım amaçlıdır. Sakız lekesi çıkarma konusunda firmamızı arayarak profesyonel destek alabilirsiniz.

 

Peki Halıdaki Sakız Lekesini Nasıl Çıkartabilirsiniz?


 

Parmağınızla halıdaki sakızı olabildiğince ve yavaşça çekip çıkarın. Özellikle sakızın kaynağını bilmiyorsanız bu işlemi yaparken lastik eldiven giymeniz iyi olacaktır.


 
Sakızın mümkün olduğu kadar fazlasını çıkardıktan sonra, buzdolabı poşetine koyacağınız bir kaç parça buz yardımıyla sakız donuncaya kadar sakız lekesi olan bölge üzerinde gezdirin.
 

Katılaşan sakızı, ağzı küt bir bıçak veya kaşık kullanarak dikkatlice kazıyın.
 
Sonra halı üzerinde kalan gevşek sakız parçalarını, elektrik süpürgesiyle veya fırçayla alın.
 

İşlemlerden sonra halının liflerine yapışmış halde sakız kalırsa, alkali ve ağartıcı içermeyen bir çay kaşığı deterjan ve 1 bardak suyla bir solüsyon hazırlayın.
 
Bu solüsyonu emdirmiş olduğunuz bir bez veya kağıt havluyu, halıdaki sakız lekesi üzerinde ovalamadan bastırın.
 
Yumuşak başlı bir diş fırçasını nazikçe ve yavaş hareketlerle kullanarak sakızla lekelenmiş olan bölgeyi fırçalayın.
 

Daha sonra temiz ve ılık su ile halıyı durulayın ve kalan nemi, kuru ve temiz bir beyaz bezle tamponlayarak alın.
 

 

Eğer sakız lekesi inatçıysa ve bu işlemlerden sonra sakız lekesi, halınızdan çıkmıyorsa Emir Halı Yıkama Servisi’nden destek alabilirsiniz.
Emir Halı Yıkama, duvardan duvara halılar için yerinde halı yıkama hizmeti de vermektedir. Özellikle sıcak su püskürten buharlı temizleyiciler sakız kurumuş bile olsa, sakız lekesi için olumlu sonuçlar verebilmektedir.
 

 

Eskişehir Halı yıkama Firmaları arasından üstün hizmet anlayışı ile kısa sürede sivrilen Emir Halı Yıkama Fabrikası bu konuda sizlere yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Lekeye uygun şekilde kullandığımız özel ilaçlar sayesinde lekelerin üstesinden gelmekte ve sorunsuz bir şekilde halılarınız size teslim etmekteyiz.
 

 

Eskişehir profesyonel halı yıkama servisimiz için Emir Halı Yıkama Müşteri Hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.
 

Emir Halı Yıkama Müşteri Hizmetleri: 0222 224 24 11 - 0545 599 24 11