Leke Çıkarma

Mürekkep Lekesi

murekkep-lekesi.jpg

HALIDAKİ MÜREKKEP LEKESİ NASIL ÇIKAR?

 

 

Evlerimizin en güzel dekor ürünü halılarımızın üzerinde leke olması bizi her zaman bizi rahatsız etmiştir. Üzerine bir de mürekkep lekesi ise çıkmayacak kanısına kapılarak bazen halılarımızı değiştiririz. Fakat her zaman durum böyle olmayabilir. Özellikle bayanlar halıların üzerine başka bir halı koyarak veya örtü sererek görüntüyü kaybetmek isterler. Bazen halıyı kurtarmak ve mürekkep lekesini gizlemek zorunda olmadan lekeyi çıkarmakta mümkündür.

 

Halınızın naylon, polyester veya polipropilen gibi sentetik bir malzemeden mi yoksa yün, sisal, ipek gibi doğal bir liften mi yapıldığı bilmeniz mürekkep lekesi çıkarırken bilmeniz gereken bir konudur. Çünkü farklı halıların mürekkep lekesi çıkarmak için kullanılan çeşitli temizleme solüsyonlarına farklı tepkiler göstermesinden dolayı kullanılan malzeme çok önemlidir ve bilinmesi gereken bir konudur.

 

Evde kendiniz bu lekeyi çıkarmak istediğinizde kullandığınız ürünler halılarınız bozabilir yırtılmasına dahi sebep olabilir. Eğer iş yerinizde veya evinizde halınızın üzerine mürekkep döktüyseniz mutlaka uzman halı yıkama ekiplerine başvurmalısınız. 

 

Bu konuda bilmeniz gereken halı yıkama firmalarının lekeye üzerinden uzun zaman geçmeden, başka lekelerle karışmadan müdahale etmeleri gerekir. Eğer leke halınıza iyice yerleşmişse bu durumda lekeyi çıkarmak için ya kimyasal kullanmak gerekecek ya da işlemi birçok kez tekrarladığınız için halının yıpranma hatta yırtılma riskini göze almanız gerekmektedir.

 

Böyle riskli durumlar barındıran bir leke varsa Eskişehir Emir Halı Yıkama olarak bizler tüm işlemlerle çıkarmayı deniyoruz ancak yıpranma aşamasına gelmişse işlemi leke çıkmasa dahi durduruyoruz. Bu sebeple halınızda derinlere işlemiş lekeler olduğunda firma olarak kesinlikle çıkarırız garantisi vermeyerek sağlığınız için zararlı kimyasalları kullanmayacağımızı ve halınızı yıpratmayacağımızı taahhüt etmiş oluyoruz.