Leke Çıkarma

Kahve Lekesi

kahve-lekesi.jpg

HALIDAKİ KAHVE LEKESİ NASIL ÇIKAR?

 


Halıdaki Kahve Lekesi 

 

Eskişehirli kadınlara halıdaki lekeler için ilk tavsiyemiz daima halı imalatçısının bakım talimatlarını ve uyarılarını okuyun ve bunlara uygun hareket edin. Doğal elyaflı ve/veya özellikli boyalarla boyanmış kilimler ve halılar özel işlem gerektirebilirler. Eğer yapılacak işlemden kuşkunuz varsa, tavsiye veya hizmet için Eskişehir EMİR Halı Yıkama Servisi’ni arayabilirsiniz. 

 


Halıdaki Kahve Lekesi Nasıl Çıkar? 


- Önce, temiz ve beyaz bir kağıt havlu veya bez parçasıyla tamponlayarak (ovalamadan bastırarak) bütün sıvıyı kağıt havlu veya beze gelmeyinceye kadar emdirin. 

 

- Bir bardak suyla biraz deterjanı (ağartıcı ve alkali içermeyen) karıştırın. Su sıcak değil, ılık olmalıdır. Yaklaşık olarak otuz saniye böyle bırakın ve sonra sıvıyı bir bezle veya kâğıt havluyla emdirin. 

 

- Bu bez veya kağıt havluyu halı üzerinde basınçla tamponlayın ve bezin kahve lekesini emmesini sağlayın. İşlem sırasında kullanılacak bez, renk vermemesi için kesinlikle renkli olmamalıdır. 

 

- Daha sonra mümkün olan en az temiz ve ılık su ile halıyı duruladıktan sonra kalan nemi kuru ve temiz bir beyaz bez veya kağıt havlu yardımıyla tamponlayarak alın. halı yıkama eskişehir

 


Halıdaki ve Koltuktaki Daha Zorlu Kahve Lekesi Nasıl Çıkar? 

 


- Eğer kahve lekesi yukarıdaki işlemlerden sonra halıdan veya koltuktan çıkmazsa, su bardağına yaklaşık beşte iki oranında sirke koyun ve bardağın kalan kısmını suyla doldurun. 

 

- Hazırladığınız sıvıyı, emdirdiğiniz temiz ve beyaz bir kağıt havlu veya bez parçasıyla tamponlayarak halıya uygulayın. 

 

- Daha sonra mümkün olan en az temiz ve ılık su ile halıyı duruladıktan sonra kalan nemi, kuru ve temiz bir beyaz bez veya kağıt havlu yardımıyla tamponlayarak alın.


 
Eskişehir Emir Halı yıkama olarak, halınızda uzun zaman müdahale edilmemiş, üst üste üzerine bir şeyler dökülmüş ya da yanlış temizleme işlemleri yapıldığı için lekenin daha da işlemesine sebep olunmuşsa eğer bu durumdaki lekeler için çıkarma garantisi verememekteyiz.

 

Bu durum için kimyasal temizleyicilerle müdahale edilme şansı olsa da biz Eskişehir halı yıkama firmaları arasından bitkisel deterjanlarımız sayesinde ayrıldığımız için bu ilkemizi bozmamak adına kullanmıyoruz. Kendi malzemelerimiz ve son teknoloji makinelerimizle tüm müdahalelerimize rağmen çıkmamışsa leke halınızı yıpratıp zarar vermemek adına işlemi sonlandırıyoruz.