Leke Çıkarma

Çay Lekesi

cay-lekesi.jpg

HALIDAKİ ÇAY LEKESİ NASIL ÇIKAR?

 


Eskişehir halı yıkama yorumlarına bakacak olursanız da genelde soruların lekeler üzerine olduğunu fark edersiniz.  Halıdan çay lekesi nasıl çıkar? Çay lekelerine ne ile müdahale etmeliyim? Sorularınıza cevap olabilecek bu başlıkta lekeye nasıl müdahale edeceğinizden bahsedilmektedir.

 

Kadınların en çok korktuğu konulardan biri halıda oluşan lekelerdir. Özellikle de halıda çay lekesi oluşması kadınların korkulu rüyası olmuştur. Çay lekesini halıdan çıkartmanın birden çok tekniği, yöntemi vardır. Bu yöntemlerin en basit çay lekesinden inatçı çay lekesi çıkarmaya kadar sıralamak gerekirse en basit sandığınız çay lekesi sizin de tahmin ettiğiniz üzere şekersiz çay lekesidir. Bilinmesi gereken ilk müdahale şudur. Çay halıya döküldüğü anda ilk olarak beyaz havlu ya da havlu peçetelerle tampon yaparak fazla çayı halının üzerinden almalısınız.

 

Bu işlem halıdan çay emilene kadar devam ettirilmelidir. Kovaya toz çamaşır deterjanı köpürtülerek halıya tampon yapınız. Ovalamaya devam ederken birkaç dakika bekletilmelidir. Daha sonrasında nemli bezle bastırmadan ovalamanız gerekmektedir. Bu yöntemden sonuç alınmadıysa ve çay lekeniz çıkmadıysa uzman halı yıkama ekiplerine haber vermeniz gerekecektir.

 

Çay lekesi bildiğiniz üzere çok zor çıkan bir lekedir. Bu yüzden çay lekesi çıkarma konusunda ve halı yıkama konusunda kendisine oldukça güvenen ve yıllardır bu işi yapan Eskişehir halı yıkama firmasına başvurmalısınız. Uzman ekipler bize başvurduğunuzda sizden gerekli adresi aldıktan sonra hemen en kısa sürede bulunduğunuz ortama gelmektedirler. Halınızı evinizden alıp uygun ilcalarla çay lekesini çıkartırlar ve halınızı kuruduktan sonra size iade ederler.

 

Eskişehir Emir Halı Yıkama inatçı ve çok zor lekelerde çözüm garantisi vermemektedir. Bunun sebebi ise uzun süreler boyunca hor kullanılmış ve lekelere o anda müdahale etmeden halıya işlemesini bekledikten sonra yıkama servisinden bunun çıkarılmasını beklenmesidir. Bizler yurt dışından özel olarak getirdiğimiz temizlik malzemeleri ve son teknoloji makinelerimizle lekenin çıkarılması için yapılması gereken her şeyi yapmaktadır. Buna rağmen çıkmamakta ısrar eden lekeler artık halının yüzeyine işlemiş lekeler olacağından çoğu yıkamacı kimyasal kullanmaktadır.

 

Emir Halı Yıkama Eskişehir, halı yıkamada tamamen bitkisel deterjanların dışında herhangi bir ürün kullanmayı kesinlikle reddetmektedir. Sizin ve ailenizin sağlığı, kendi vicdani rahatlığımız için aldığımız bu karar  sebebiyle inatçı ve artık halıya işlemiş lekeleriniz yıkama sonucunda çıkmamışsa sebebinin kimyasal ilaç kullanmamamız olduğunu belirtmek isteriz.